2022. augusztus 2. – kedd

  • 18:00 óra – tábormegnyitó – helyszín: Fügés-tető (színpad)
    • Ünnepi beszédek:
      1. Kovács Lehel István – EKE elnök
      2. Szabó Károly – CsEKE elnök
      3. Pap Imre – Gyimesfelsőloki polgármester
      4. Dezső László – tábor fővédnöke
    • Áldás: Berszán Lajos atya
    • Ünnepélyes zászlófelvonás tábori harangszó kíséretében
    • Vers mindenkinek: László Csaba szaval
    • A gyimesfelsőloki Kesice néptáncegyüttes előadása
  • 20:00 óra – előadás – helyszín: Kostelek
    • Petres László – Moldvai csángók – tájékoztató, ismertető előadás a honismereti túrához

2022. augusztus 3. – szerda

  • 18:00 óra – könyvbemutató – helyszín: iskola, Kostelek
    • Dezső László: Medve
  • 18:00 óra – előadás – helyszín: iskola, Gyepece
    • Haba Tünde – civil aktivista: Mi a fenntarthatóság?
  • 19:00 óra – előadás – helyszín: iskola, Naskalat
    • Kedves Ferenc és Kedves Zsuzsanna: Gyalogtúrák Latin-Amerikában
  • 19:00 óra – filmvetítés – helyszín: iskola, Csobányos
    • A völgy hangja – Daczó Katalin filmje
    Gyerekprogramok:
  • 18:00 óra - interaktív sátor - helyszín: Kolontos Bitkó
  • 20:00 óra – rajzfilm – Legendáriumos mese – helyszín: Kolontos Bitkó

2022. augusztus 4. – csütörtök

  • 18:00 óra – előadás – helyszín: iskola, Csobányos
    • Molnár Sándor: Országhatár a Gyimesekben
  • 18:00 óra – könyvbemutatók – helyszín: iskola, Naskalat
    • Kovács Lehel István: Szobor a hegyen
  • 19:00 óra – közönségtalálkozó – helyszín: iskola, Kostelek
    • Kenyeres Oszkár – Hazajárók közönségtalálkozó
  • 19:00 óra – filmvetítés – helyszín: iskola, Gyepece
    • Sírjuk felett száz virág – Úz völgyéről film, majd ezután beszélgetés Gergely Józseffel, helytörténeti adatközlő
    Gyerekprogramok:
  • 18:00 óra - Erdélyi Honfoglaló gyerekeknek, szülőknek - Kolontos Bitkó
  • 20:00 óra – rajzfilm – Legendáriumos mese – helyszín: Kolontos Bitkó

2022. augusztus 5. – péntek

  • 18:00 óra – könyvbemutató – helyszín: iskola, Naskalat
    • Kovács József: Alpok
  • 18:00 óra – előadás – helyszín: iskola, Gyepece
    • Bilibók Ildikó gyimesi kenőasszony: Gyimesi népi gyógyászat
  • 18:00 óra – az EKE tisztújító küldöttgyűlése – helyszín: kápolna
  • 19:00 óra – előadás – helyszín: iskola, Kostelek
    • Dr. Fodor István és Dr. Munzlinger Attila: A messzi Dél csillagai (vetített képes előadás Dél-Amerikáról: Argentína, Chile, Bolívia, Húsvét-szigetek)
  • 19:00 óra – előadás – helyszín: iskola, Csobányos
    • Zsigmond Enikő: A Gyimesek növényvilága
  • 20:00 óra – népdal előadás – helyszín: Fügés-tető (színpad)
    • Gyimesvölgye férfikórus
  • 21:00 óra – táncház Zergékkel – helyszín: Kerekbükk (tornaterem)
  • 21:00 óra pásztortűz
  • 23:00 óra - Hajnalcsillag ragyog a sötétben - csillagvizsgálás a Telescop Experttel - (a tábori titkárságon való előzetes bejelentkezéssel)
  • Gyerekprogramok:
  • 18:00 óra - Népi fajátékok Antal Andrással
  • 20:00 óra – rajzfilm – Legendáriumos mese – helyszín: Kolontos Bitkó

2022. augusztus 6. – szombat

  • 10:00 - 14:00 óra - természetismereti vetélkedő 4 tagú csapatoknak, 10 évesnél nagyobb gyerekeknek, díjakkal (a tábori titkárságon való előzetes bejelentkezéssel)
  • 14:00 - 16:00 óra - méta Solti Imre vezénylésével
  • 10:00 - 16:00 óra - népi fajátékok Antal Andrással
  • 18:00 óra – záróünnepség – helyszín: Fügés-tető (színpad)
    • Az EKE újonnan megválasztott országos vezetőségének bemutatása
    • Oklevelek, díjak átadása – országos EKE vezetőség részéről
    • Záróbeszéd
    • Tábori kiértékelő, összefoglaló – Szabó Károly, CsEKE elnök
    • Tombolahúzás
    • Hálaadás: Vass Nimród István, gyimesfelsőloki plébános
    • Vers mindenkinek – László Csaba szaval
    • Néptáncelőadás: Zergék – CsEKE néptánccsoport
  • 21:00 óra – retró buli: DJ Vass Péter – helyszín: Kerekbükk (tornaterem)

Megjegyzés: az előadásokat, filmvetítéseket, könyvbemutatókat az Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Líceum osztálytermeiben tarjuk. A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.

Útmutató:
  • 1.Osztályterem - Csobányos
  • 2.Osztályterem - Naskalat
  • 3.Osztályterem - Kostelek - nagy osztály - regisztráció mögött
  • 4.Osztályterem - Gyepece
  • Regisztráció - Tatros forrás
  • Túra regisztráció - Motorsirülő
  • Gyermeksátor - Kolontos Bitkó
  • Színpad - Fügés tető
  • Tornaterem – Kerekbükk
  • Sportpálya - Apa-havas